Studovat u nás, znamená zvolit si kvalitu, dostupnost, profesionalitu. Studovat u nás, znamená studovat bojové umění, ne sport či jiné napodobeniny! Agatsu Ryu je legitimní škola bojových umění. Chcete-li opravdovost, zvolte si nás.
Pojmem Koryu („stará škola" anebo také „starý styl" ) označujeme všechna bojová umění, která vznikla před rokem 1868. V Agatsu Ryu tímto označujeme mimo jiné i způsob výuky. Ten se drží tradic a respektuje dědictví starých mistrů Budó (bojových umění).
Bojové umění je zaměřeno na kompletní osobnostní rozvoj a samozřejmě i bojeschopnost. Učí člověka nejen technicky, ale navíc mentálně a se zaměřením na osobní rozvoj. Sebeobrana má za cíl v co nejkratším čase naučit bránit se proti nejběžnějším útokům a napadením.
Bojová umění nepatří do sportovních disciplín. Účelem bojového umění není poměřování na soutěžích či zmiňovaných závodech.
Přijít můžete, ale daleko lepší bude zapojit se. První hodina je zdarma, tak proč toho nevyužít? Navíc, nejlepší je osobní zkušenost. Sledováním nic podstatného pro vás, nezjistíte.
Bojové umění lze v Agatsu Ryu praktikovat od pěti let až do smrti :)) Záleží na tom, zda cvičit chcete. Vymlouvat se na věk není potřeba. začít totiž můžete v jakémkoliv věku. Pokud vás bojová umění lákají, přijďte mezi nás. Nebudete litovat.
Nikoliv. Cvičení je vhodné pro všechny. Nerozhoduje věk, pohlaví, ani předchozí zkušenosti. Rozhoduje pouze chuť začít a učit se.
→ výši zápisného si můžete ověřit na této stránce.
Můžete, ale není to pro vás výhodné. Rozhodně doporučujeme minimálně roční formu Zápisného.
Cvičební hodina má 60 minut.
Cvičení probíhá v Keikogi (nesprávně kimono). Na první hodinu vám rozhodně stačí pouze tepláky, tričko (pevnější; případně mikina). Cvičí se naboso.

Rozhodně doporučujeme nakoupit vybavení u nás. Důvod je naprosto prostý. Za téměř 20 let již máme spoustu zkušeností s dodavateli a víme tak, které vybavení je kvalitní a které nikoliv. 

Jednoduše pak stačí podívat se na náš AR Point a vybavení si objednat, zaplatit a vyzvednout v kanceláři. Nově si jej také můžete nechat zaslat přímo k Vám domů.

Studenti získají vlastní sebejistotu v jakékoliv situaci, harmonii a vnitřní klid. Náš přístup prokazatelně zlepšuje psychickou odolnost i tělesné zdraví. Velkou přidanou hodnotou je pak nesporná schopnost pracovat s informacemi a využívat dostupných zdrojů k jejich ověřování. Agatsu Ryu poskytuje kromě bojového umění tedy určitý životní nadhled i moudrost. V Agatsu Ryu se studenti dále učí sebekázni, sebeovládání a schopnosti vnímání a koncentrace. Studenty vedeme k vyvážené pokoře, úctě, a asertivitě. Cílem studia je naučit se bránit a najít sebe sama. Stát se lepším a vyrovnaným, ohleduplným a spokojeným člověkem. Najít svou Cestu. Chce-li člověk pochopit druhé, včas přečíst, odhadnout, vycítit protivníkův záměr a ovládnout jej a porazit, musí nejprve poznat a ovládnout sám sebe. Porazit vlastní slabosti a strachy.
Bojová umění jsou u nás vyučovány profesionály. Očekáváme od vás snahu a touhu učit se. U nás se netrénuje, ale studuje a cvičí bojové umění. je to životní cesta. Začne a u správného bojovníka nikdy neskončí.
Bojové umění není v žádném případě sportovní odvětví. V bojovém umění nelze získat žádné vítězství (tedy kromě vítězství nad sebou), tedy ani medaile či podobná ocenění. Bojová umění jsou kompletním nástrojem pro osobní rozvoj a technické dovednosti (umět se adekvátně bránit).
Reálná sebeobrana? Jestli se ptáte na to, zda jsou techniky plně funkční, tak ano. Jsou plně funkční - za předpokladu, že je student schopen je autenticky kopírovat a memorovat si je. A pokud se ptáte na to, zda si tu lámáme ruce pro to, abychom si dokázali, že techniky fungují, tak říkáme NE! Víme co cvičíme, víme proč to cvičíme a jakou máme metodiku. Nejsme tu od toho, abychom kohokoliv přesvědčovali. Techniky fungují, stejně jako dané bojové umění či sebeobrana. Jen je potřeba plně respektovat a řídit se pokynů učitele/mistra Agatsu Ryu.
Bojové umění se učíte celý život, protože to nikdy nekončící cesta. Pokud se bavíme ale striktně o tom, za jak dlouho budete schopen se bránit, pak vám odpovíme podobně: Záleží na tom, jaké bojové umění cvičíte, jak často cvičíte, jak intenzivně se tomu věnujete a v neposlední řadě pak záleží na tom, jak často se zúčastňujete akcí... To vše má vliv na váš postup, rozvoj a obranyschopnost.
Běžně od pěti let. Horní hranice není omezena.
Hodiny máme rozdělené do studijně-cvičebních skupin. Více zde.
Naše cvičebna je speciálně uzpůsobená pro studium bojových umění. Dále disponujeme samozřejmě sociálním zařízením, šatnou, ale i kanceláří pro pohodlné a soukromé řešení všech záležitostí týkající se vašeho studia u nás.
V České republice a samozřejmě i ve světě existuje mnoho škol bojových umění či bojových sportů, které nejsou právně uznatelné. Další kapitolou jsou samozvaní mistři - cvičili krátkou dobu pod někým, ale brzy odešli, aby měli svou školu. To znamená, že nevystudovali daný styl dle požadavků (technicky, natož mentálně). Nejsou autentičtí, natož legitimní.  Většina škol bojových umění (sportů) nemá ani přesně vyspecifikovaný směr, činnosti (některé se navíc profilují jako „tradiční" a přitom vesele pořádají soutěže...Legitimitu má Agatsu Ryu potvrzenou japonskými mistry od roku 2017.
Seznam všech učitelů a asistentů najdete na této stránce.

PŘIDEJ SE K NÁM

//www.agatsuryu.cz/wp-content/uploads/2019/05/slide1web_2.jpg

Buď s námi v kontaktu

//www.agatsuryu.cz/wp-content/uploads/2019/04/AR_horizontallogo_červene_cernypodklad.png

Profesionální škola bojových umění založená v Přerově v roce 2000.