Sensei René Garcia, Shihan

zakladatel Agatsu Ryu

V roce 2001 jsem nastoupil Cestu učitele bojového umění Jujutsu. Měl jsem tu čest praktikovat toto umění pod vedením pana I. Šnajdara a L. Poláka. Oba tito mistři byli skromnými a moudrými lidmi, kteří uměli motivovat i konstruktivně kritizovat. Poprvé jsem díky jejich stylu výuky poznal, co to znamená být učitelem. Poznal jsem skutečné bojové umění – Jujutsu.

Cvičení pro mne neznamená jen umět se účinně bránit. Je to komplexní osobnostní rozvoj.

Mé zkušenosti se neomezují pouze na Českou republiku. V minulosti jsem vyučoval například v Německu, Rakousku, ale také na Kubě či Srbsku.

Akreditovanou zkoušku „Instruktor sebeobrany“ jsem úspěšně složil v roce 2015 pod odborným dohledem a z rukou PhDr. Bc. Lubomíra Češka (CCAC). Dále se jednalo o Certifikát International Education Society – Self Defense Instructor (2015). V následujícím roce jsem si dodělal další akreditovaný kurz – „Instruktor bojových umění“, taktéž přes CCAC. Odbornou zkoušku (Šihan – „učitel učitelů“) jsem složil před mezinárodní odbornou komisí v Srbsku (2017). V roce 2017 jsem byl ustanoven zástupcem All Japan Budó Association a zároveň speciálním poradcem pro bojová umění. V roce 2018 jsem byl stejnou organizací jmenován do pozice Vice Prezidenta. Tuto funkci jsem nicméně zastával pouze chvíli. Na vlastní žádost jsem odstoupil, abych se mohl plně věnovat rozvoji Agatsu Ryu a Seishin Budo Kai zde v České republice. V roce 2018 jsem obdržel hodnost Samuraj, od Armored Samurai Battle Association z rukou jeho představitele Masashi Yokoyama. Dále se mi podařilo ve stejném roce udělat zkoušku na 1. Kyu Aikidó (Aikikai) a 4. Dan Aikibudó (Tenshindó). Pro doplnění dodávám, že mám i kurz Zdravotíka Zotavovacích Akcí (ČČK, 2008).

Jsem velmi orientován na osobní růst a rozvoj Agatsu Ryu. Baví mě přinášet nové věci, postupy i metodiku do bojového umění. Zároveň jsem protektorem tradičního bojového umění Jujutsu v České republice. 

Pracuji dále na výukových materiálech pro Seishin Budo Kai a na dalších se aktivně podílím. Jsem lektorem a mentorem. 

Kromě Jujutsu se věnuji studiu  Aikijutsu a Kenjutsu. V uplynulých letech jsem se věnoval i Aikidó, avšak po zjištění nálad mezi aikidisty jsem od toho záměru s kolegou Davidem ustoupil.

  • „Nejdůležitější je autentičnost“, říká Sensei Garcia (6.1.2019)

  • Přerov má svého Samuraje: René Garcia je první Samuraj ASBA v České republice! (17. 7. 2018)

  • V Jujutsu může zvítězit i žena. (9. 6. 2013)