Naše DÓDŽÓ

Agatsu Ryu Dódžó vzniklo v roce 2016 v objektu bývalé administrativní budovy. Úpravy probíhaly od začátku července. Slavnostní otevření proběhlo v pondělí 1. srpna. Další úpravy probíhaly v roce 2017 (celková výměna tatami, nové nátěry, vybavení…)

KDE NÁS NAJDETE

Velká Dlážka 6, Přerov

Vchod od bazénu. Jsme zřetelně označení cedulí 😉

Pod dojmem prvního vstupu do dódžó, kde se cvičí tradiční bojová umění, se Zápaďané často cítí nepříjemně v množství jim neznámých úklon a dalších forem etikety. Mohou se jim zdát přehnané, povrchní či nepotřebné. Ale každý z jednotlivých bodů etikety má svůj původ ve vztahu k osobní bezpečnosti i společnému prospěchu.

Každodenní život je naplňován společenskými zvyklostmi a návyky, které lidem umožňují komunikovat a snížit možnosti nedorozumění. To je dokonce mnohem důležitější ve společenství bojovníků, kde násilí je zmírňováno jen přísnými zákony cti a strohou společenskou strukturou. Etiketa je zde rozhodujícím faktorem a ve feudálních společnostech tvořila často těsnou linii mezi životem a smrtí. Když vstupuješ do dódžó, vcházíš do jiného světa, světa bojovníků… 

Z knihy Mitsugi Saotome: Aikido a harmonie přírody