Agatsu Ryu Jujutsu

Způsob výuky v Agatsu Ryu se řídí technikami a principy Nage waza, Kansecu waza, Osae waza a Aiki. Takže neočekávejte od nás pouliční rvačku − to není totiž nás cíl. Techniky prováděné v Agatsu Ryu jsou vždy prováděny energicky, plynule a účinně. V technikách uplatňujeme principy vychýlení (Kuzuši no ri) zejména díky rotaci těla při technikách, které provádíme. Údery naší doménou nejsou, ale i u nás se samozřejmě objevují. Kopy pak využíváme okrajově a spíše se proti tomuto druhu útoku učíme bránit. Naše cíle jsou popsané tady.

Co se spolupráce týká, tak se nebráníme žádné škole. Podstatou je, aby k nám měla blízko. V tuto chvíli spolupracujeme například s Kaba Ryu Jujutsu, i se  zahraničními školami bojových umění. Navíc jsme zakládajícím členem Seishin Budo Kai.

Jsme takoví, jaké nás poznáte. Nic víc, nic méně.

NEJSME POUZE JU JUTSU,

JSME AGATSU RYU JUJUTSU!

Vyučujeme jak Jujutsu, tak i filozofii která s ní souvisí. Poměr se samozřejmě liší dle technické vyspělosti i situaci. U nás tak díky tomuto systému necvičíte pouze techniky, ale navíc se učíte i to, co dělá z pouliční rvačky bojové umění – filozofii i související témata (psychologie, sebeobrana a právo, metodika apod.). Studenti, kteří se vydají cestou mistra bojových umění, se vzdělávají v dalších tématech.

Dále se věnujeme Aikidó a Aikibudó.

Bojové umění
Filozofie