David Maňur, Shidoin

mistr bojových umění

Jujutsu začal cvičit v roce 2004 pod vedením svého mistra, jímž je od počátku svého působení v Agatsu Ryu Shihan René Garcia. První roky studia bojového umění Jujutsu strávil v dódžó v Lipníku nad Bečvou, odkud pochází. Po několika letech začal postupně navštěvovat dódžó Agatsu Ryu v Přerově a postupně zde i zůstal a nadále se vzdělával a poctivě pokračoval ve studiu Jujutsu.

V roce 2011 získal I. Dan Jujutsu. Postupně se připravoval na pozici učitele bojového umění a i přes svůj nízký věk (15 let) začal vyučovat začátečníky v Agatsu Ryu. Od této doby absolvoval nespočet vzdělávacích akcí, seminářů a stáží. Začal se také angažovat v chodu školy a postupně začal organizovat nejrůznější semináře a stáže. V roce 2016 se spolupodílel na založení Agatsu Ryu, s.r.o.

Od doby, kdy začal učit, se specializuje na výuku bojových umění ve skupině určené pro mládež a dospělé. V roce 2018 získal zkušenosti v oblasti výuky bojových umění na mezinárodní stáži v Srbsku.

V minulosti se krátce věnoval Aikido, kde získal 1. Kyu Aikido Aikikai (2018). V současné době se mimo Jujutsu, které je jeho hlavním zájmem, věnuje také Kenjutsu. Mimo bojová umění se v Agatsu Ryu věnuje tréninku žen v sebeobraně.

„V Agatsu Ryu na mne ihned od začátku dýchla úžasná pohodová atmosféra. Začal jsem cvičit zejména díky profesionalitě a úplně odlišnému přístupu ke studentům, než jsem viděl kdekoliv jinde. To mě natolik uchvátilo, že jsem začal cvičit a od té doby nepřestal. Nyní se snažím vyučovat a dále předávat získané dovednosti stejně odhodlaným způsobem, jako jsem to viděl u svého mistra.

David MaňurAGATSU RYU / WAKA SENSEI
KVALIFIKACE
  • Zkouška na 3. Dan Jujutsu (30. 9. 2017 – All Japan Jujutsu Society)
  • Zkouška na 1. Kyu Aikido (21. 1. 2018 – Aikikai, National Academy of Recreation and Sports, Serbia)
  • Zkouška na titul Shidoin (30. 9. 2017 – All Japan Jujutsu Society)
  • Instruktor sebeobrany II. třídy (29. 3.2015 – Czech Combat Academy)
  • Instruktor bojových umění II. třídy (18. 12. 2016 – Czech Combat Academy)
  • Mezinárodní certifikát Self Defense Instructor (29. 3.2015 - International Education Society)
  • Zdravotník zotavovacích akcí (5/2018)

Učitel bojových umění Jujutsu, Kenjutsu

100%

INSTRUKTOR SEBEOBRANY

100%

Přesto, že je mladší, ho plně respektuji jako učitele. Je ochotný a vždy mi dobře poradil a pomohl napravit chybu.

Michal S.AGATSU RYU / POKROČILÝ STUDENT
CO O SOBĚ ŘÍKÁ

Sám sebe považuji za velice systematického člověka s velkým důrazem na přesnost a detail, což se odráží i v mém stylu výuky bojového umění. Mezi mé hlavní přednosti patří dochvilnost a velice si cením svého smyslu pro spravedlnost.

Věnuji se převážně výuce v Agatsu Ryu. Dále také studuji psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, což zabírá opravdu velké množství času. Ve volném čase rád čtu, ale příliš času na čtení v poslední době nemám. Mám rád mnoho druhů sportů a celkově pohybových aktivit od plavání, lyžování, florbal, volejbal až po minigolf. Není mi cizí sledování seriálů před spaním.

PŘIDEJ SE K NÁM

//www.agatsuryu.cz/wp-content/uploads/2019/05/slide1web_2.jpg

Buď s námi v kontaktu

//www.agatsuryu.cz/wp-content/uploads/2019/04/AR_horizontallogo_červene_cernypodklad.png

Profesionální škola bojových umění založená v Přerově v roce 2000.