Načítání...

Čtěte více

Výuka online?!

Vytvořil: Agatsu

Bojová umění se vyučují v dódžó (cvičebně), pod vedením kvalifikovaného, řádně vystudovaného mistra či alespoň učitele daného stylu. Pokud tomu tak není, rozhodně nedoporučujeme v takovém dódžó setrvat. Je více než pravděpodobné, že se nejedná o autentickou formu předávání. Jednoduše řečeno vyhazujete peníze oknem.

V současné pandemické době se velmi častěji setkáváme s online výukou bojového umění. Tato forma je velmi nešťastná a ukazuje spíše na zoufalý počin, jak vydělat na hlouposti lidí. Online výuka bojových umění není akceptovatelná pro skutečné mistry i učitele bojových umění.

Pokud se učíte bojové umění, pak je potřeba si uvědomit, že skutečné předávaní lze opravdově (autenticky) zajistit pouze v dōdžō a pod vedením učitele anebo mistra. Těžko vám bude mistr online kontrolovat a opravovat techniku a korigovat nepřesné držení těla. Navíc techniky obsahují spoustu detailů, které laik nemá šanci poznat. Role mistra či učitele není náhodná ani zbytečná! 

Studovat techniky přes internet je nesmyslné, neúčinné a rozhodně to nelze doporučit člověku, který to myslí se studiem vážně. Nemůžete se naučit pořádně techniku přes internet, stejně jako se nenaučíte po internetu šplhat po laně či slaňovat. Vše je to o praxi v dōdžō a ta se nedá nahradit ničím. Ani placeným kanálem. Proto jsme se v Agatsu Ryu této myšlenky zřekli hned v dubnu 2020. Online výuka technik, ale ani základů nepřipadá v úvahu. Doma si můžete pro svou radost zkoušet třeba postoje či pády, ale i to bude zkreslené o vaši představu dokonalosti a toho, jak si myslíte, že má technika vypadat. Pokud pro sebe chcete něco udělat, tak si zacvičte (kliky, dřepy, sklapovačky…), zaběhejte si anebo jděte prostě jen na čerstvý vzduch.

Nepodléhejte nesmyslnému trendu a buďte poctiví. Techniku si nemůžete koupit. Není to rohlík v obchodě…

Věnujeme se Jujutsu, Kenjutsu a Aikijutsu, a tak se vyjadřujeme k online výuce v těchto bojových uměních. Jak je na tom třeba karate či judo jakožto bojové sporty si netroufáme komentovat.

Zpět na blog

Být s námi má smysl!

Chcete objevit umění boje Samurajů a stát se součástí týmu, který se řídí autentickými hodnotami bojových umění? Agatsu Ryu vám otevírá dveře do tohoto fascinujícího světa. Agatsu Ryu je vedená aktivními a zkušenými mistry bojových umění, kteří vám budou velkou oporou a umožní vám být lepším člověkem každý den!

První lekce vás nic nestojí, je naší dávkou inspirace pro vás. Přijďte a začněte svou cestu k sebezdokonalení
a vlastním bojovým dovednostem.