Načítání...

Čtěte více

Situace kolem Covid-19 v bojovém umění

Vytvořil: Agatsu

I když by se mohlo zdát, že v Agatsu Ryu se absolutně nic neděje, opak je pravdou. I v těchto nelehkých dnech se snažíme Agatsu Ryu rozvíjet a fungovat aspoň v režimu „home office.“ Není to však stav, který bychom si zvolili. Je to stav, které nám nařídila vláda této země. Nařizuje nám zničit sebe sama. A neznalé osoby tomuto ještě tleskají.

Nařízení vlády České republiky přináší naprostou zkázu všem školám bojových umění v naší zemi, a to i přestože riziko přenosu není rozhodně větší, než v super/hypermarketu, kde není dvacet lidí, jako v našem případě, ale stovky.

Zodpovědnost anebo účel

Je pro nás skutečnou záhadou, proč se nemohou scházet lidé, kteří se znají a cvičí spolu již několik měsíců. V mnoha případech i několik let. Zároveň nevěříme, že by zrovna naše činnost měla silně negativní dopad na okolí. Zodpovědnost, o které politici neustále hovoří ve svých tiskových konferencích se bohužel uplatňuje jen v některých odvětvích. Netýká se například nadnárodních korporací, ale malých či menších firem poskytujících služby a obchody, které musejí být taktéž zavřeny. Nesmíte si jít koupit k soukromníkovi oblečení ani zajít do cukrárny, ale tohle všechno si můžete zakoupit v supermarketu. Velmi divná doba, ve které vítězí manipulace, avšak nikoliv zdravý rozum.

Jak dlouho tedy bude zavřeno? Kdo ví. Situaci nijak neovlivníme, protože nejsme velká korporátní firma, která by dokázala přinutit vládu ke změně postoje. To dokážou jen ti velcí. Pokud však k přenosu dochází na cvičení mezi lidmi, kteří se znají a jsou svéprávní (jsem-li nakažen/nemocen, tak na cvičení nepřijdu), pak v obchodních centrech, kde jsou stovky lidí osahávající kde co, asi nějak imunní, stejně jako prodavačky které tam pracují.  

Chtěli bychom věřit tomu, že i na malých a středních firmách záleží, ale není tomu tak. Pokud byste uvěřili mediální masáži o velkém přísunu peněz za dobu, kdy je škola bojových umění (anebo jiná firma) uzavřená tak byste si mysleli, že se topíme v penězích a nemusíme nic (u)dělat. Nejhorší na tom je, že i když uděláte maximum a vše je schváleno, tak dostanete skutečně (a doslova) pár korun. Nedá se hovořit o přímé podpoře, ale almužně.

Kdo však uhradí a podpoří všechny ty osoby, které mají předplaceno a nemohou využívat služeb? Kdo z politiků přijde a dá těmto rodičům či studentům odškodné? Hádáme, že nikdo. A je to fér? Jistěže není. Tak to je asi dle politiků správně. I když jako škola bojových umění nemusíme (zásah tzv. „vyšší moci“), budeme se snažit studentům nevyužité měsíce kompenzovat.

V Agatsu Ryu jsme zodpovědní

Covid19 nezměnil svět – politici však ano

Situaci kolem viru Covid-19 rozhodně nepodceňujeme ani tímto nezlehčujeme. V Agatsu Ryu je desinfekce v každé místnosti i před vstupem do cvičebny. Ještě před touto pandemií jsme aktivně propagovali dodržování hygienických opatření a podporovali např. očkování proti chřipce. Informační letáky o prevenci virových onemocnění máme stále na nástěnce. Jsme zodpovědní. Jsme schopní kontrolovat studenty při příchodu na cvičení (např. změřením teploty) a udržovat prostory v čistotě. Přesto činnost vykonávat nesmíme…

Nevzdáváme se

Je to boj? Ano. Zažili jsme již několik krizí za dobu fungování Agatsu Ryu a věřte, že i tuto krizi společně zvládneme a setkáme se na tatami. V listopadu to nebude, v prosinci možná ano. V novém roce věříme, že určitě. Vytrváme. Jsme přeci skuteční bojovníci.

Zpět na blog

Být s námi má smysl!

Chcete objevit umění boje Samurajů a stát se součástí týmu, který se řídí autentickými hodnotami bojových umění? Agatsu Ryu vám otevírá dveře do tohoto fascinujícího světa. Agatsu Ryu je vedená aktivními a zkušenými mistry bojových umění, kteří vám budou velkou oporou a umožní vám být lepším člověkem každý den!

První lekce vás nic nestojí, je naší dávkou inspirace pro vás. Přijďte a začněte svou cestu k sebezdokonalení
a vlastním bojovým dovednostem.