Načítání...

Čtěte více

Přání k novému roku

Vytvořil: Agatsu

Touto cestou bych vám všem chtěl poděkovat za celý tým Agatsu Ryu za přízeň, kterou jste nám i přes nepřízeň zachovali.

Musím říct, že vždy jsem byl přesvědčen, že studenti Agatsu Ryu jsou výjimeční. Tato výjimečnost se projevila právě v těžkém období, které nás postihlo. Celá situace kolem pandemie Covid19 měla vliv na pravidelná cvičení a tím i technický a osobnostní růst studentů. Velmi mě těší, že slovo loajalita není pro Agatsu Ryu oboustranně cizí. Jsem velmi hrdý na to, že i přes nesčetné překážky jsme dokázali udržet tým, přátelskou a velmi pozitivní náladu. Nikdo nemusel, ale přesto i v první vlně korona krize jste nás finančně podpořili a my tak mohli první zkoušku v klidu překonat. Někteří ze studentů přispěli opakovaně, což mě velmi těší. Je vidět, že pro vás Agatsu Ryu je důležitou školou bojových umění. To podtrhuje fakt, že nám pomohli i lidé, kteří nemají s Agatsu Ryu, a dokonce ani s bojovým uměním nic společného. Děkujeme!

Podařilo se nám dle plánu zrekonstruovat prostory do nádherné podoby. V roce 2019 byly k tomuto účelu připraveny finance a domluvena firma, která nám rekonstrukci provedla. A zase jste to byli vy studenti, kteří jste dobrovolně přišli pomáhat. Studenti bez ohledu na věk přišli a bez nároku na mzdu nám pomohli udělat prostory Agatsu Ryu více funkční, útulnější a lépe vybavené. Také se nám podařily udělat krásné webové stránky, které sklidily velký úspěch i v zahraničí. Kolegům se stránky velmi líbí. Nám také a věřím, že i vy si k nim najdete cestu. Pokud tedy ještě nejste nadšení stejně jako já. Do budoucna přibude možnost platby platební bránou.

Co se aktivit týká, moc jich nebylo. Skoro půl roku bylo dōdžō uzavřeno. Naštěstí Letní škola proběhla. Byla to vskutku skvělá akce s velkým počtem Artíků. Bohužel však nebyla Zimní škola. Covidová pandemie bohužel s podzimem neopadla. Ba co hůř, navrátila se v plné či větší síle, a tak všechny aktivity musely být, a v tuto chvíli jsou, zrušeny. V čase prázdnin jsme však společně byli kromě cvičení i na týmových aktivitách (od výletu, až po bowling či laser game). Jsme si vědomi toho, že vzniklá situace není příznivá a proto jsme pro vás připravili aktivity v následujícím roce zdarma. Jejich výčet naleznete na této stránce. Pokud budou aktivity a běžná cvičení i nadále “odpadat”, tak se je budeme snažit v rozumné míře nahradit. Nám můžete pomoci jednoduše – buďte s námi, zůstaňte našimi studenty. Uhraďte Zápisné včas. To nám skutečně pomůže.

Byl to rok špatný? Asi je to úhel pohledu. Myslím si, že byl dobrý. Mohli jsme si uvědomit, že spousta věcí není a neměla by být samozřejmá. Jsou hodnoty, o které stojí za to bojovat. Stejně jako bojujeme za Agatsu Ryu, tak musíme bojovat či spíše usilovat za svobodu. Za tak samozřejmou věc jako je návštěva kina či divadla. Musíme být zodpovědní a vytrvalí v boji proti jakékoliv nemoci. Uvědomme si, že to není o „covid19“, ale o našem postoji. Necvičit půl roku je průser. Na druhou stranu, kdo nám zakáže hýbat se doma? Zaběhat si venku? Dát si kliky anebo třeba tai sabaki? Nikdo. Nehledejme výmluvy, ale způsoby, jak fungovat. Jak být více „v sobě“. Jak více naslouchat svému nitru. Zbytečně nepropadat beznaději, stejně jako obviňovat druhé anebo nadávat na cokoliv. To hodnoty netvoří ani situaci nezmění.

Přeji vám všem proto více přítomnosti a uvědomění. Přeji vám, aby rok 2021 byl pro všechny rokem klidným, svobodným a plný úsměvu. Přeji lidem méně zloby, falešného chování a podrazů jakéhokoliv druhu. Úsměv lidi spojuje. Usmívejte. Darujte úsměv… jen tak.

Mějte se krásně! To vám z celého srdce přeje René Garcia.

Zpět na blog

Být s námi má smysl!

Chcete objevit umění boje Samurajů a stát se součástí týmu, který se řídí autentickými hodnotami bojových umění? Agatsu Ryu vám otevírá dveře do tohoto fascinujícího světa. Agatsu Ryu je vedená aktivními a zkušenými mistry bojových umění, kteří vám budou velkou oporou a umožní vám být lepším člověkem každý den!

První lekce vás nic nestojí, je naší dávkou inspirace pro vás. Přijďte a začněte svou cestu k sebezdokonalení
a vlastním bojovým dovednostem.