Načítání...

Čtěte více

Poděkování a rozhodnutí

Vytvořil: Agatsu

Do kanceláře přišel student, že prý chce se mnou mluvit. Věděl jsem, proč přišel. Je to jednou za čas taková ta situace, kterou jsme prožili už tolikrát, že známe scénář. Ovšem, tentokráte to bylo jiné. „Jste nejlepší škola bojových umění, jakou znám.“ Řekl mi student. „Opravdu?“ zeptal jsem se. „No ano, jste! Vždyť kdyby nebylo vás, tak bych skončil bůhví jak. Moc za všechno děkuji.“ To bylo poděkování na rozloučenou. Student se přestěhoval s rodiči skoro na druhou stranu republiky, a tak pro něj dojíždění nepřipadalo v úvahu. „Poděkování je od tebe hezké, ale my jsme vlastně nic neudělali.“ Odpověděl jsem mu. „Jak to, že ne? Vždycky jsi mi poradil a pomohl. Mohl jsem se na tebe obrátit. Udělal jsi toho pro mě opravdu moc.“ Zároveň mi podal obrovskou čokoládu nádherně zabalenou jako dárek. „A také díky tobě už nejsem tak bojácný. Už mě neovládá strach.“ dodal.

Řekl jsem mu, že to nebylo o mě, o škole, ani o jiném učiteli. Bylo a je to vždycky JEHO rozhodnutí, jak naloží s tím, co mu život nabízí. V Agatsu Ryu jsme mu ukázali možnosti, směr. Poskytli jsme mu příležitosti, jak osobnostně i technicky růst. Ovšem bylo to jeho rozhodnutí tomu věnovat pozornost. Bylo jeho rozhodnutí naslouchat a zkusit námi nabízené cesty.

My totiž neučíme. Nelze učit. Jde jen směrovat, být „tady“ a pomáhat.

Děláme to, co umíme velmi dobře. Nejlépe ze všech? To asi ani ne. Zaměřujeme se na rovnováhu při cvičení, a to jak tělesnou, tak duševní. Rovnováha je nesmírně důležitá. Učíme se přijímat dobré i špatné věci a situace. Víme, že to tak má být. Někdy jsme v údolí řeky, jindy jsme na vrcholu hory Fudži (富士山). Pracujeme na sobě a při tom děláme chyby. Ovšem vždy jsme o desítky kroků dále než ostatní. Protože našim hnacím motorem nejsou medaile, závody, dokonalé techniky ani bezchybné uvažování. Naším cílem je prostě „být“ a to co nejlépe to je možné. Být uvědomělý, cílevědomý, mentálně vyvážený i silný. Ano, to bychom řekli, že je náš cíl.

Máme opravdu skvělý tým učitelů. Tito učitelé nejsou teoretici. Máme za sebou obrovské množství zkušeností ale také vzdělávacích aktivit. Dnes můžeme říci, že máme nadstandardní vzdělání v oboru. Další naší devízou je, že vychováváme nové učitele bojových umění. Vzdělávací program „Gakkō“ rozhodně není snadným cílem, ale za to poskytne každému budoucímu učiteli prvotřídní informace, praxi i základ do tohoto oboru.

Jsme tu i nadále pro všechny, kteří se chtějí učit. Jūjutsu je celoživotní cesta. Vydejte se s námi na tuto cestu. Ne protože by nebyla alternativa. Vydejte se na cestu s námi, protože být s námi má smysl.

Zpět na blog

Být s námi má smysl!

Chcete objevit umění boje Samurajů a stát se součástí týmu, který se řídí autentickými hodnotami bojových umění? Agatsu Ryu vám otevírá dveře do tohoto fascinujícího světa. Agatsu Ryu je vedená aktivními a zkušenými mistry bojových umění, kteří vám budou velkou oporou a umožní vám být lepším člověkem každý den!

První lekce vás nic nestojí, je naší dávkou inspirace pro vás. Přijďte a začněte svou cestu k sebezdokonalení
a vlastním bojovým dovednostem.