Načítání...

Čtěte více

O vůli a odolnosti

Vytvořil: Agatsu

Každý student jednoho dne řeší otázku, zda zůstat anebo odejít.

Když vstoupíte do Agatsu Ryu, máte dveře otevřené. Pokud se rozhodnete odejít, můžete se jednou vrátit. Pokud si ale myslíte, že můžete takto odcházet a přicházet opakovaně, tak se pletete. Kdo odešel podruhé, po třetí již nebude přijat. Není návratu.

To je náš zákon pro každého! Život vám nikdy nedává příliš šancí. Mnohdy nedá ani druhou šanci. My v Agatsu Ryu ano. Dobře si proto rozmyslete, zda odejít anebo zůstat. Udělejte pro sebe správné rozhodnutí. Lidská bytost má nepředstavitelnou moc: ať se mu stane jakákoli událost, zvolí si, jaký význam mu dá, a tedy jakou reakci bude mít. Jsme zvyklí mechanicky reagovat na životní události, až jsme zapomněli na naši mimořádnou schopnost, podstatu odolnosti.

Prostřednictvím bojového umění Jujutsu vyučovaného v Agatsu Ryu, je každý schopen pracovat na své odolnosti, to znamená: „schopnosti vytrvat při dosahování svých cílů a čelit pozitivním způsobem problémům, se kterými se během cesty setkají.“

Pamatuji si, že když jsem se připravoval na zkoušky, zdálo se mi, že cílová čára byla daleko a nedosažitelná, cesta před sebou stále dlouhá a únavná.
Bylo by snazší vzdát se a nechat to jít.

Ale právě v těchto okamžicích se rozhodnete, kým chcete být. Neexistuje žádný mistr, kteří by vás mohl motivovat, neexistuje nikdo, kdo by vás utěšil. Pouze vy se rozhodnete, zda po mnohonásobném pádu vstanete a budete pokračovat nebo hodíte ručník do ringu. Vy se rozhodnete, zda budete pokračovat nebo se vzdáte.

Pokud ale navzdory všemu zatnete zuby a vytrváte ve snaze dosáhnout cíle, který jste si stanovili, ať už vyhrajete nebo prohrajete, zda se vám podaří projít cílovou páskou nebo ne, pak získáte sílu, kterou budete v sobě nosit po celou dobu života, a to vás podpoří v obtížných dobách. A to bez ohledu na to, v jaké oblasti se budete nacházet (pracovní, osobní, rodinná atd.). Pokud jste pracovali na své odolnosti, budete připraveni „zažehnout oheň“ ve vás. Budete připraveni jednat, vydržet a dostat se na konec.

Stejně jako ve společnosti, v rodině a v každém jiném aspektu života existují pravidla, tak i v bojovém umění existuje přirozená hierarchie diktovaná poznáním, zralostí a tím, co odlišuje mistra od studentů. Vždy si pamatujte, že dōdžō je místem, kde se umění praktikuje, a to nejen v technickém smyslu, ale také ve smyslu duchovní cesty: pravidla proto musí být základem vašeho chování i mimo dōdžō, protože pravidla nesmí být použita jen v praxi, ale den co den v našich životech.

Jen tak můžeme změnit svět.

Zpět na blog

Být s námi má smysl!

Nauč se bojové umění legendárních Samurajů! Buď součástí skvělého týmu ve skutečné škole bojových umění pod vedením opravdových mistrů bojových umění.

První hodina je ZDARMA!