Načítání...

Čtěte více

O vůli a odolnosti

Vytvořil: Agatsu

Každý student jednoho dne čelí rozhodnutí, zda zůstat anebo odejít.

Vstup do Agatsu Ryu je jako vstup do nového světa. Světa plného výzev, možností a dobrodružství. Světa, kde se učíte bojové umění Jūjutsu, které vás posiluje nejen fyzicky, ale i duchovně. Světa, kde se setkáváte s lidmi, kteří sdílejí vaši vášeň a podporují vás na vaší cestě.

Ale i tento svět má také svá pravidla a zákony. Pravidla, která musíte dodržovat, pokud chcete být součástí této komunity. Pravidla, která vám ukazují, jak se chovat a jak respektovat mistra, ostatní studenty a sami sebe.

Jedním z těchto pravidel je pravidlo návratu. Pokud se rozhodnete odejít z Agatsu Ryu, můžete se jednou vrátit. Ale pouze jednou. Pokud odejdete podruhé, po třetí již nebude přijat. Není návratu.

Proč je tomu tak? Protože život vám nikdy nedává příliš šancí. Mnohdy nedá ani druhou šanci. My v Agatsu Ryu ano. Ale jen jednou. Protože chceme, abyste si uvědomili hodnotu toho, co máte. Chceme, abyste si vážili příležitosti, kterou jste dostali. Chceme, abyste si byli jisti svým rozhodnutím.

Odejít nebo zůstat? To je otázka, kterou si musíte položit sami sobě. A odpověď musí být upřímná a pevná. Protože to není jen otázka o vaší budoucnosti v Agatsu Ryu. Je to otázka o vaší budoucnosti v životě.

Život je plný zkoušek a překážek. Někdy se zdá, že cesta k vašim snům je příliš těžká a dlouhá. Někdy se zdá, že vaše cíle jsou příliš vysoké a nedosažitelné. Někdy se zdá, že je snazší vzdát se a nechat to být.

Ale právě v těchto okamžicích se ukazuje vaše pravá povaha. Právě v těchto okamžicích se rozhoduje o vaší budoucnosti. Právě v těchto okamžicích máte možnost změnit svůj život. Protože jedině vy máte moc nad svým životem. Máte moc nad tím, jak vnímáte a reagujete na to, co se vám děje. Jedině vy máte moc nad tím, jaký smysl dáváte svým zkušenostem a jaké z nich čerpáte poučení.

Vy máte moc nad tím, jak pracujete na své odolnosti.

  • Odolnost je schopnost vytrvat při dosahování svých cílů a čelit pozitivním způsobem problémům, se kterými se během cesty setkají.
  • Odolnost je schopnost padat a znovu vstávat.
  • Odolnost je schopnost učit se ze svých chyb a zlepšovat se.
  • Odolnost je schopnost vidět překážky jako příležitosti a ne jako hrozby.
  • Odolnost je schopnost věřit v sebe a ve své sny.
  • Odolnost je schopnost být šťastný a vděčný za to, co máte.
  • Odolnost je schopnost být mistrem svého života.

A právě to je to, co se učíte v Agatsu Ryu. Právě to je to, co vám dává bojové umění Jūjutsu. Právě to je to, co vám pomáhá růst a rozvíjet se jako člověk. Bojové umění Jūjutsu není jen o technikách, strategiích a principech. Je to také o hodnotách, zralosti a duchovního rozvoje. Je to také o tom, jak žít a jak být.

Proto si dobře rozmyslete, zda odejít nebo zůstat. Protože tím rozhodujete nejen o své budoucnosti v Agatsu Ryu. Ale také o své budoucnosti v životě.

A pamatujte si, že Agatsu Ryu není jen dōdžō. Je to komunita, tým, rodina. Nazvěte si to dle libosti jak chcete. Přijali jsme vás, podporujeme vás a umožňujeme vám naučit se nové věci. Inspirujeme a motivujeme se vzájemně. Chceme, abyste byli spokojení a úspěšní.

Stejně jako ve společnosti, v rodině a v každém jiném aspektu života existují pravidla, tak i v bojovém umění existuje přirozená hierarchie daná poznáním, zralostí a tím, co odlišuje mistra od studentů. Vždy si pamatujte, že dōdžō je místem, kde se umění praktikuje, a to nejen v technickém smyslu, ale také ve smyslu duchovní cesty: pravidla proto musí být základem vašeho chování i mimo dōdžō, protože pravidla nesmí být použita jen v praxi, ale den co den v našich životech.

Jen tak můžeme změnit sebe a dosáhnout „Agatsu” – způsobu, jak zvítězit nad sebou samým

Zpět na blog

Být s námi má smysl!

Chcete objevit umění boje Samurajů a stát se součástí týmu, který se řídí autentickými hodnotami bojových umění? Agatsu Ryu vám otevírá dveře do tohoto fascinujícího světa. Agatsu Ryu je vedená aktivními a zkušenými mistry bojových umění, kteří vám budou velkou oporou a umožní vám být lepším člověkem každý den!

První lekce vás nic nestojí, je naší dávkou inspirace pro vás. Přijďte a začněte svou cestu k sebezdokonalení
a vlastním bojovým dovednostem.