Načítání...

Čtěte více

MMA vs Jūjutsu: Které je lepší?!

Vytvořil: Agatsu

Přišel nám dotaz: Proč bych měl trénovat raději MMA než Jūjutsu?
Hned v úvodu napíšu, že pokud čekáte, že budu MMA pomlouvat, mýlíte se. I MMA má své pro. Ale popořádku…

 
Jūjutsu je tradiční bojové umění, které se zaměřuje na sebeobranu proti různým útokům, jako jsou údery, kopnutí, chvaty, použití zbraně a další. Jūjutsu využívá principy plynulosti, harmonie, využití síly protivníka a kontroly dechu. 👏Jūjutsu není o soutěžení, ale o osobním rozvoji, sebekontrole a respektu k sobě i k ostatním. Jūjutsu je vhodné pro každého, bez ohledu na věk, pohlaví nebo fyzickou kondici.😎
 
MMA (Mixed Martial Arts) je moderní bojový sport, který kombinuje různé styly bojových umění, jako jsou box, kickbox, wrestling, judo, brazilské jiu-jitsu a další. 🫣MMA se zaměřuje na efektivitu v boji, kde platí málo pravidel 🥴 a cílem je porazit soupeře buď knockoutem, poddáním nebo rozhodnutím rozhodčích. 🤕MMA je určené pro ty, kteří chtějí závodit, testovat své schopnosti a vydržet tvrdý fyzický i psychický tlak.💪
 
☯️Některé výhody Jūjutsu proti MMA a bojovým sportům jsou:
– Jūjutsu je bezpečnější, protože se neprovádějí plné kontakty, které mohou způsobit zranění nebo trvalé následky.
– Jūjutsu je univerzálnější, protože se učí obraně proti různým situacím a zbraním, které se v MMA a bojových sportech nevyskytují.
– Jūjutsu je flexibilnější, protože se přizpůsobuje schopnostem a potřebám každého jednotlivce, zatímco MMA a bojové sporty mají pevně dané techniky a taktiky.
– Jūjutsu je hlubší, protože se nezabývá jen fyzickou stránkou, ale i duchovní, mentální a emocionální.
– Jūjutsu pomáhá zlepšit sebevědomí, koncentraci, relaxaci a harmonii.
 
Pokud vás Jūjutsu zaujalo, přidejte se k nám do Agatsu Ryu! Učit vás budou profesionální učitelé s dlouholetou praxí. Agatsu Ryu je tradiční škola bojových umění, která respektuje japonskou kulturu a historii. Agatsu Ryu znamená v překladu „způsob, jak zvítězit nad sebou samým“.
Chcete začít s MMA? Pak rozhodně říkáme, ano, jděte do toho! Každý si musí zvolit to, co je mu bližší a hlavně to, co naplní vaše představy. Co je dobré pro jednoho, není dobré pro druhého.
 
P.S.: každý člověk má právo na sebeurčení. Nemyslíme si, že nějaké bojové umění je lepší nebo horší. Neexistuje nejdokonalejší technika ani nejlepší škola bojových umění anebo klub bojových sportů. Respektujte stejně jako my každého bez ohledu na to, jakým směrem se vydal.
Zpět na blog

Být s námi má smysl!

Chcete objevit umění boje Samurajů a stát se součástí týmu, který se řídí autentickými hodnotami bojových umění? Agatsu Ryu vám otevírá dveře do tohoto fascinujícího světa. Agatsu Ryu je vedená aktivními a zkušenými mistry bojových umění, kteří vám budou velkou oporou a umožní vám být lepším člověkem každý den!

První lekce vás nic nestojí, je naší dávkou inspirace pro vás. Přijďte a začněte svou cestu k sebezdokonalení
a vlastním bojovým dovednostem.