Načítání...

Čtěte více

Krátké zamyšlení

Vytvořil: Agatsu

Zanedlouho to bude rok, co se spustila hra s názvem „Covid-19“. Nechci a ani se nebudu vyjadřovat k samotnému covidu, vládě či sdělovacím prostředkům. I když téma by to jistě také bylo zajímavé.

Málokdo dokáže pochopit, co prožíváme my, kteří nesmíme pracovat. Nesmíme se věnovat vám, milí studenti. Všechno se to děje z nějakého důvodu, který zatím možná příliš nechápeme, nicméně budoucnost ukáže, co za tím vším bylo.

Do té doby nesmíme učit a předávat bojové umění, rozvíjet se a společně objevovat nejen bojové umění, ale skutečný svět se všemi jeho krásami. V naší zemi je mnoho lidí, kteří všechno umí, na všechno mají názor a ví, co my ještě ne. My také spoustu věcí nevíme, učíme se stále.

Zdaleka ne každý může být studentem, natož učitelem či mistrem bojových umění. A právě tito lidé nemají potuchy, o čem skutečné bojové umění vlastně je. Takový člověk nikdy nepochopí, proč to děláme. Nepochopí, jak to děláme. Nepochopí, že energie není jen v elektrické zásuvce, že duše se skrývá v našem nitru, a to lze objevit. Lze najít sám sebe. Nepochopí, že technika je pouze nástrojem, ale ne cílem… že dát někomu ránu do obličeje je ostuda, nikoliv hrdinství. Nikdy takoví lidé nepochopí, že skutečné hrdinství je schopnost pracovat se sebou, svými strachy a slabostmi apod. Kdo chce pochopit, učit se, rozvíjet se – je vždy v Agatsu Ryu vítán.

Pravda je taková, že nám celá ta výuka opravdu chybí. Myslíme na studenty v této těžké, divné a zlé době. Učitelé se schází, aby tvořili a dále školu rozvíjeli aspoň v těch částech, kde nám to stát nezakázal. Ujišťujeme vás, že my, učitelé Agatsu Ryu neskloníme hlavu. Budeme tu čekat na ty, kteří chtějí a jsou připraveni jít touto cestou s námi v Agatsu Ryu.

My vytrváme! Vládě navzdory…

S úctou, Shihan Garcia

Zpět na blog

Být s námi má smysl!

Chcete objevit umění boje Samurajů a stát se součástí týmu, který se řídí autentickými hodnotami bojových umění? Agatsu Ryu vám otevírá dveře do tohoto fascinujícího světa. Agatsu Ryu je vedená aktivními a zkušenými mistry bojových umění, kteří vám budou velkou oporou a umožní vám být lepším člověkem každý den!

První lekce vás nic nestojí, je naší dávkou inspirace pro vás. Přijďte a začněte svou cestu k sebezdokonalení
a vlastním bojovým dovednostem.