Načítání...

Čtěte více

Co bude dál?

Vytvořil: Agatsu

Bojová umění postihla tato pandemie skutečně nevídanou silou. Nemožnost cvičit a setkávat se je jedna věc, ekonomika pak věc druhá. Bohužel nastává období, kdy k nám přicházejí zprávy o končících školách bojových umění i sportů, protože prostě chybí peníze na provoz. Jejich mistři, učitelé či trenéři již nechtějí (či spíše nemohou z existenčních důvodů) dotovat provoz těchto center i „obyčejných“ klubů.

Doba je to skutečně drsná. Navíc nás – škol bojových umění – se nikdo nezastane. Na nás se zapomnělo a jsme považováni za velmi malou a nepodstatnou součást „pohybových aktivit.“ Pravda je taková, že daleko větší lobby mají zástupci fotbalu, hokeje apod. My bohužel nikoliv. Celá situace je o to zajímavější, že paradoxně pro veřejnost tyto dnes bohužel zavřené školy, dělají pro lidi mnohem více, než obyčejný sport. Proč? Protože bojové umění konkrétně v Agatsu Ryu bylo, je a vždy bude kompletní záležitostí.

Společně zvládneme cokoliv
Jsme Agatsu Ryu!

V Agatsu Ryu se letos ještě nezačalo cvičit. Nebylo ani Kagami Biraki a v tuto chvíli ani nevíme, kdy bude. Věříme však, že brzy. Není však potřeba zoufat. Agatsu Ryu funguje. A i když neděláme online videa (proč neděláme online videa?), tak pracujeme na rozvoji Agatsu Ryu, připravujeme workshopy, stáže, chystáme menší překvapení pro studenty a jak jinak – chystáme aktivity na podporu Agatsu Ryu. Nezahálíme. Nemusíte mít tedy obavy z toho, že bychom Agatsu Ryu uzavřeli. Navíc ti z vás, kteří nezrušili „členství“ a jsou s námi i v těchto těžkých časech, budou mít automaticky prodloužené Zápisné. O zápisné tedy nepřijdete. Více informací bude k dispozici při otevření Agatsu Ryu.

Letos, stejně jako každý rok, chystáme Letní školu. Ta proběhne v srpnu a vy si můžete být jistí tím, že Letní škola proběhne. Pokud by z důvodu vládních nařízení letní školu nebylo možné uspořádat ani přesunout, vrátíme studentům 100 % již zaplacené částky. Zkrátka u nás neriskujete.

Je nám líto kolegů, kteří již skončili a mnohé další tato situace položí. Situace sice není dobrá pro nikoho, ale my v ní vidíme příležitost a zkoušku. Zkoušku vůle a odhodlání. Výzvu jsme přijali a věřte, že vytrváme. Společně celou situaci zvládneme a po skončení této covidové šílenosti vyjdeme jako vítězové. Vítězové sami nad sebou. Do té doby, než budeme moci cvičit, cvičte doma (posilujte, opakujte si Tai sabaki a Kawaši waza), čtěte inspirující a zajímavé knížky. Pokud můžete, běhejte a udržujte se v kondici. Pečujte o své zdraví. Pokud už onemocníte covidem, tak doporučujeme následující léčbu – podporu imunitního systému

Nedejte se umlátit nesmyslnými a tendenčními zprávami. Neživte mozek nesmysly z televize, rádia či internetu. Buďte prostě jiní. Jako my!

Mějte hezké dny.

Shihan R. Garcia

Pamatuj si:

„Pokud překonáš svůj záměr nevzdávat se, tvůj život bude mít nový rozměr.“

Jinak řečeno: “Překonejte své slabší já, nevzdávejte se a pokračujte ve svých cílech! ✊

Zpět na blog

Být s námi má smysl!

Chcete objevit umění boje Samurajů a stát se součástí týmu, který se řídí autentickými hodnotami bojových umění? Agatsu Ryu vám otevírá dveře do tohoto fascinujícího světa. Agatsu Ryu je vedená aktivními a zkušenými mistry bojových umění, kteří vám budou velkou oporou a umožní vám být lepším člověkem každý den!

První lekce vás nic nestojí, je naší dávkou inspirace pro vás. Přijďte a začněte svou cestu k sebezdokonalení
a vlastním bojovým dovednostem.