Načítání...

Shihan René Garcia Shihan René Garcia

Bojová umění začal praktikovat v roce 1997 v Přerově poté, co ho kamarád vzal s sebou do Prahy na ukázky Jujutsu. „Když jsem uviděl 160 centimetrovou Japonku, jak mlátí o zem s obrovskými chlapy, říkal jsem si, že když to umí ona, proč bych se to nenaučil já,“ usmívá se René při vzpomínce na své začátky.

Zkušenosti získal v bojových uměních Aikibudo (Sensei K. Macháček), Aikido (Sensei V. Ilgner), poté Judo (Sensei V. Flegel a R. Bajgar)  a nakonec se naplno začal věnovat Jujutsu a Aikijutsu (Sensei I. Šnajdar a Shihan L. Polák). Jujutsu se mu zalíbilo nejvíc, protože jde o univerzální a komplexní bojové umění, díky kterému se ubráníte jak na ulici, tak třeba i ve výtahu a které zároveň zahrnuje osobní růst. A co víc, zkušenosti s Jujutsu se pozitivně promítají i do běžného života.

V roce 2000 založil svou školu (Ju jitsu Přerov), kterou vedl nejprve pod dohledem svého učitele Shihan Poláka a o rok později už samostatně. V roce 2013 škola změnila název na Agatsu Ryu a o tři roky později se svým kolegou založil Agatsu Ryu, s.r.o. V současné době pracuje jako terapeut, mentor (vlastní praxe) a pro soukromou firmu zajišťující osobní i profesní rozvoj zaměstnanců..

René Garcia vyučoval Jujutsu také v Rakousku (2007), Německu (2006, 2009, 2014), Švýcarsku (2008), ale i na Kubě (2010) a v Srbsku (2017, 2018). Je autorem několika zkušebních řádů, výukových materiálů a také dvou odborných knih o Jujutsu.
V roce 2018 převzal v Srbsku od asociace ASBA významné ocenění – ručně psanou kaligrafii umožňující mu jako prvnímu Čechovi užívat titul samuraj. Je také držitelem mezinárodního certifikátu instruktora sebeobrany (SDI).

Kromě Jujutsu (kde je držitelem titulu Šihan a 6. Dan) je také držitelem 4. Dan v Aikijutsu. Ve volném čase rád poslouchá hudbu, čte knihy a také hraje volejbal.