Načítání...

Mgr. David Maňur, Shidoin Mgr. David Maňur, Shidoin

Jujutsu začal cvičit v roce 2004 pod vedením svého mistra, jímž je od počátku svého působení v Agatsu Ryu Shihan René Garcia. První roky studia bojového umění Jujutsu strávil v dódžó v Lipníku nad Bečvou, odkud pochází. Po několika letech začal postupně navštěvovat dódžó Agatsu Ryu v Přerově a postupně zde i zůstal a nadále se vzdělával a poctivě pokračoval ve studiu Jujutsu.

V roce 2011 získal I. Dan Jujutsu. Postupně se připravoval na pozici učitele bojového umění a i přes svůj nízký věk (15 let) začal vyučovat začátečníky v Agatsu Ryu. Od této doby absolvoval nespočet vzdělávacích akcí, seminářů a stáží. Začal se také angažovat v chodu školy a postupně začal organizovat nejrůznější semináře a stáže. V roce 2016 se spolupodílel na založení Agatsu Ryu, s.r.o.

Od doby, kdy začal učit, se specializuje na výuku bojových umění ve skupině určené pro mládež a dospělé. V roce 2018 získal zkušenosti v oblasti výuky bojových umění na mezinárodní stáži v Srbsku.

V minulosti se krátce věnoval Aikido, kde získal 1. Kyu Aikido Aikikai (2018). V současné době se mimo Jujutsu, které je jeho hlavním zájmem, věnuje také Kenjutsu. Mimo bojová umění se v Agatsu Ryu věnuje tréninku žen v sebeobraně.

Více o tomto učiteli naleznete na wikipedii.