Načítání...

Shidōin David Maňur Shidōin David Maňur

K bojovému umění přišel úplnou náhodou, když si ve svých devíti letech přečetl inzerát v novinách a rozhodl se to zkusit. Jujutsu začal cvičit v roce 2004 pod vedením svého mistra, jímž je od počátku jeho působení v Agatsu Ryu Shihan René Garcia. První roky studia strávil David v dódžō v Lipníku nad Bečvou, odkud také pochází. Po několika letech začal navštěvovat Agatsu Ryu v Přerově a nakonec tu i zůstal.

V roce 2011 získal I. dan Jujutsu. Postupně se připravoval na post učitele bojového umění a i přes svůj nízký věk (15 let) začal vyučovat začátečníky. Mezitím absolvoval nespočet vzdělávacích akcí, seminářů a stáží a některé také sám v rámci školy organizoval.
V roce 2016 se spolupodílel na založení Agatsu Ryu, s. r. o.

Od počátku své dráhy učitele se David, původní profesí psycholog a nyní HR specialista v nadnárodní společnosti, specializuje na výuku bojových umění ve skupině mládeže a dospělých. V roce 2018 získal zkušenosti na mezinárodní stáži v Srbsku.

Považuji se za velmi systematického člověka, který dbá na přesnost a detaily, což se odráží i v mém stylu výuky bojových umění,“ říká David, který za své hlavní přednosti považuje dochvilnost a smysl pro spravedlnost. A dodává: „Studium bojového umění mi přináší neuvěřitelný klid, vyrovnanost a harmonii, jakou mnoho lidí ve svém životě hledá. Díky Jujutsu jsem získal zdravé sebevědomí, díky němuž se nebojím čelit nejrůznějším problémům a životním situacím.“  

Kromě Jujutsu, které je jeho hlavním zájmem, se David věnuje také Kenjutsu. V minulosti se krátce učil aikido, kde získal 1. Kyu Aikido Aikikai (2018). Kromě bojových umění má v Agatsu Ryu na starosti výuku sebeobrany žen. Je také držitelem mezinárodního certifikátu instruktora sebeobrany (SDI).

Ve volném čase David rád čte a sportuje (plavání, lyžování, florbal, volejbal, minigolf). 
Více o něm si přečtete na wikipedii.