Načítání...

Barbora Hlavová Barbora Hlavová

Její kamarádka chodila na Aikido, což se Barboře velmi líbilo, nicméně ona sama hledala něco víc než jen tréninky dvakrát týdně. Pak se jednoho dne, bylo to v roce 2015, dozvěděla z letáku o existenci Agatsu Ryu a hned první hodinu se zamilovala do Jujutsu. Zalíbil se jí profesionální přístup k výuce a také jí byl jí sympatický tým zdejších učitelů.

Od září roku 2019 se už Barbora, která momentálně studuje Přírodovědeckou fakultu UP v Olomouci, podílela na vedení přípravky. V létě roku 2020 dokončila výukový program Gakkō na pozici asistenta. Od září 2020 samostatně vede skupinu nejmladších dětí. V prosinci 2021 složila úspěšně zkoušku na 1. Dan Jujutsu.

Co jí studium bojových umění dalo? Naučit se každou techniku tak, aby fungovala a člověk ji dokonale zvládl, si žádá spoustu času a procvičování. Jak Barbora říká, Jujutsu ji tedy určitě naučilo větší trpělivosti, pomohlo jí najít sebe samu, naplňuje ji a dává směr. „V Agatsu Ryu jsem také poznala, že škola bojových umění nemusí být jen tělocvična plná cizích lidí, se kterými si občas zajdu zatrénovat. Může to být skutečná komunita, pro mě tedy spíše už rodina nadšených lidí, kteří se navzájem posouvají kupředu.“