Načítání...

Barbora Hlavová Barbora Hlavová

Její kamarádka chodila na Aikido, což se Barboře velmi líbilo, nicméně ona sama hledala něco víc než jen tréninky dvakrát týdně. Pak se jednoho dne, bylo to v roce 2015, dozvěděla z letáku o existenci Agatsu Ryu a hned první hodinu se zamilovala do Jujutsu. Zalíbil se jí profesionální přístup k výuce a také jí byl jí sympatický tým zdejších učitelů.

Od září roku 2019 se už Barbora, která momentálně studuje Přírodovědeckou fakultu UP v Olomouci, podílela na vedení přípravky. Na letní škole v roce 2020 úspěšně složila zkoušku na 1. Kyu Jujutsu. Krátce na to též dokončila výukový program Gakkō na pozici asistenta. Od září 2020 samostatně vede skupinu nejmladších dětí.

Co jí studium bojových umění dalo? Naučit se každou techniku tak, aby fungovala a člověk ji dokonale zvládl, si žádá spoustu času a procvičování. Jak Barbora říká, Jujutsu ji tedy určitě naučilo větší trpělivosti, pomohlo jí najít sebe samu, naplňuje ji a dává směr. „V Agatsu Ryu jsem také poznala, že škola bojových umění nemusí být jen tělocvična plná cizích lidí, se kterými si občas zajdu zatrénovat. Může to být skutečná komunita, pro mě tedy spíše už rodina nadšených lidí, kteří se navzájem posouvají kupředu.“