Načítání...

JUJUTSU MLÁDEŽ A DOSPĚLÍ

JUJUTSU MLÁDEŽ A DOSPĚLÍ

Jujutsu (v překladu „jemné umění“) je tradiční bojové umění, které vzniklo v Japonsku již v 9. století a k sebeobraně ho používali legendární samurajové. O efektivitě a univerzálnosti Jujutsu, jež bývá označováno jako nejpraktičtější bojové umění, svědčí i fakt, že ho dodnes celosvětově praktikuje řada policejních i vojenských složek (FBI, Navy Seals apod.).

Podobně jako Aikido je i Jujutsu zaměřeno na využívání síly protivníka, ale krom toho pracuje i s útoky a je komplexnější. Obránce si sám vybírá, jestli použije měkčí formu a soupeře ušetří, anebo tvrdší techniku, která může ublížit. V Agatsu Ryu učíme aktivně se bránit, ale neubližovat.

Co se naučíte
Zvládnete rychle reagovat a bránit sebe i ostatní. Rozvinete motorické schopnosti, budete obratnější, zpevníte svoje tělo. Vytrváte-li u cvičení, získáte vnitřní klid, sebedůvěru, naučíte se koncentrovat a pracovat s emocemi. Budete si víc všímat a užívat přítomného okamžiku, toho, co se děje tady a teď.

Jako naši studenti budete mít možnost dělat mezinárodně uznávané zkoušky na technické stupně a získávat různé pásky, z nichž nejvyšší je černý. Záleží pak jen na vás, zda budete dále cvičit, nebo se sami stanete učiteli.

Máte možnost účastnit se každoročně pořádané letní a zimní školy a také různých akcí a vzdělávacích workshopů, které pro své studenty připravujeme. 

Pro koho je to vhodné
Doslova pro každého – jujutsu není primárně o svalech ani o fyzické kondici, ale o znalosti technik a stavu mysli. Skupina začátečníků je určena pro všechny zájemce od 12 let.

Jak probíhá výuková lekce
Do příchodu učitele se studenti protahují, pak následuje nástup se společným pozdravem a po něm rozcvička, zahrnující kromě protažení kotouly, pády apod. Hlavní částí je nácvik konkrétní techniky, kterou nejprve předvede učitel s asistentem a studenti se ji potom pomalu, nebo v rychlejším tempu učí zvládat. Lekci uzavírá opět nástup a případné protažení.

Výukové lekce pro začátečníky:

  • Pondělí, středa 17:00 - 19:00 (David Maňur)
  • Úterý, čtvrtek 17:00 - 19:00 (René Garcia)
  • Pátek 17:00 - 18:30 (Maňur, Garcia)

Líbí se Vám tato činnost? Pak neváhejte
a registrujte se na první lekci zdarma!