Načítání...

JUJUTSU (do 9 let)

JUJUTSU (do 9 let)

Jujutsu (v překladu „jemné umění“) je tradiční bojové umění, které vzniklo v Japonsku již v 9. století a k sebeobraně ho používali legendární samurajové. O efektivitě a univerzálnosti Jujutsu, jež bývá označováno jako nejpraktičtější bojové umění, svědčí i fakt, že ho dodnes celosvětově praktikuje řada policejních i vojenských složek (FBI, Navy Seals apod.).

Podobně jako Aikido je i Jujutsu zaměřeno na využívání síly protivníka, ale krom toho pracuje i s útoky. Obránce si sám vybírá, jestli použije měkčí formu a soupeře ušetří, anebo tvrdší techniku, která může ublížit. V Agatsu Ryu učíme aktivně se bránit, ale neubližovat.

Co se děti naučí
Nenásilnou formou si osvojí základy bojového umění Jujutsu, což zahrnuje i základy gymnastiky, práci na reakcích, rozvoji pohybů těla a jemné motoriky. Děti se naučí bránit a pomáhat druhým. Získávají sebevědomí, ale i respekt, úctu a sebekontrolu. Učí se soustředit, přiměřeně reagovat a vyhnout se impulzivním reakcím, pracovat s agresivitou, vztekem a dalšími emocemi.

Děti v této skupině mohou skládat zkoušky na technické stupně, které jsou rozlišené barevnými pásky. Mohou se účastnit Zimní a Letní školy a také různých akcí, které pro ně pořádáme. 

Pro koho je Jujutsu vhodné
Vítány jsou všechny děti ve věku do 9 let, které se chtějí všestranně pohybově i duševně rozvíjet.

Jak probíhá výuková lekce

Půlhodina po úvodním nástupu a společném pozdravu zahrnuje blok her, zaměřených na orientaci v prostoru a rychlost. Poté se děti učí zvládat některou z jednodušších technik. Lekce končí opět nástupem.

POZOR! Podmínkou přijetí do skupiny je výše uvedený věk (výjimku může udělit pouze učitelka), schopnost se řádně a včas sám připravit na hodinu (převléct se do cvičebního; dát si věci na určené místo) a udržet pozornost (v rámci věku).

Výukové lekce pro začátečníky:

  • Středa 16:00 - 17:00
  • Pátek 16:00 - 17:00

Líbí se Vám tato činnost? Pak neváhejte
a registrujte se na první lekci zdarma!