Načítání...

KENJUTSU

KENJUTSU

Kenjutsu je japonské umění meče, které se postupem času stalo výsadou samurajů jako středověkých japonských bojovníků. Cvičení je vhodné k rozšíření znalostí jujutsu, ale máte-li jako začátečníci zájem věnovat se výhradně kenjutsu, rádi vás přivítáme.

Při kenjutsu se studenti naučí zacházet s mečem. Abychom zabránili možným zraněním, v Agatsu Ryu cvičíme s dřevěným mečem (bokken). První, co musí student při práci s mečem pochopit, je správné tasení a následně pohyby těla s mečem. Ty se od neozbrojeného boje samozřejmě liší. Po osvojení základních pohybů s mečem výuka pokračuje tím, že se studenti učí na sebe navzájem reagovat, útočit a krýt se.

Co se naučíte
Zvládnete pracovat s mečemodhadovat vzdálenostareagovat na přicházející útok. Výrazně posílíte ruce. Rozvinete svoje motorické schopnosti, budete obratnější, zpevníte svoje tělo. Vytrváte-li u cvičení, získáte vnitřní klid, sebedůvěru, naučíte se koncentrovat a pracovat s emocemi. Budete si víc všímat a užívat přítomného okamžiku, toho, co se děje tady a teď.

Jako naši studenti budete mít možnost dělat mezinárodně uznávané zkoušky a získávat různé pásky, z nichž nejvyšší je černý. Závisí pak jen na vás, zda budete dále cvičit, nebo se sami stanete učiteli.

Máte možnost účastnit se letních i zimních soustředění a také různých akcí a vzdělávacích workshopů, které pro své studenty pořádáme. 
Pro koho je Kenjutsu vhodné
Kenjutsu není primárně o svalech ani o fyzické kondici, ale o znalosti techniky a stavu mysli. Je namáhavější na ruce, ale jinak je může praktikovat každý bez omezení. Přijďte klidně i bez vybavení, bokken (dřevěný meč) vám zapůjčíme.

Jak probíhá výuková lekce
Po nástupu se společným pozdravem přichází na řadu rozcvičení těla, hlavně rukou a nohou (bez meče). Poté následuje nácvik postojů a výuka technik s mečem. Převážnou většinu času cvičí každý sám, některá cvičení se provádějí ve dvojicích. Lekci uzavírá protažení.

Výukové lekce pro začátečníky:

  • Pondělí 19:00 - 20:00
  • Pátek 18:00 - 19:00

Líbí se Vám tato činnost? Pak neváhejte
a registrujte se na první lekci zdarma!