Načítání...

AIKIJUTSU

AIKIJUTSU

Bojové umění Aikijutsu (též Aikijujutsu) má svůj původ ve středověkém systému sebeobrany, vyučovaném u japonského císařského dvora. Ten byl natolik efektivní, že ho směli používat jen vysoce postavení (např. samurajové). Aikijutsu je tvrdší forma u nás vyučovaného stylu Jujutsu, která kromě práce s tělem protivníka a jeho energií zahrnuje lámání, škrcení, páčení, kopy atd. Jde vlastně o „upgrade“ Jujutsu, náročnější na techniku, více zaměřený na sebeobranu a méně na seberozvoj.

Co se naučíte
Zvládnete rychle reagovat a bránit sebe i ostatní. Rozvinete motorické schopnosti, budete obratnější, zpevníte svoje tělo. Vytrváte-li u cvičení, získáte vnitřní klid, sebedůvěru, naučíte se koncentrovat a pracovat s emocemi. Budete si víc všímat a užívat přítomného okamžiku, toho, co se děje tady a teď.

Jako naši studenti budete mít možnost dělat mezinárodně uznávané zkoušky a získávat různé pásky, z nichž nejvyšší je černý. Závisí pak jen na vás, zda budete dále cvičit, nebo se sami stanete učiteli.

Máte možnost účastnit se Zimní a Letní školy a také různých akcí, které pro své studenty pořádáme. 

Pro koho je Aikijutsu vhodné
Bude bavit člověka, který se chce specializovat na sebeobranu a nebojí se technik. Toto bojové umění je tvrdší a náročnější na klouby, ze své podstaty vhodnější pro muže, ale samozřejmě se mohou přihlásit i ženy.

Jak probíhá výuková lekce
Po nástupu a důkladném, dostatečně dlouhém protažení a rozcvičení se studenti učí techniky ve dvojicích. Jde o kontaktní výuku, ale dvojice se učí, tedy nebojují – reálné provedení techniky by bolelo a vedlo ke zraněním. Lekce končí opět nástupem.

Výukové lekce pro začátečníky:

  • Středa 19:00 - 20:00
  • Pátek 19:00 - 20:00

Líbí se Vám tato činnost? Pak neváhejte
a registrujte se na první lekci zdarma!