KTERÉ DNY MOHU CVIČIT?

DOSPĚLÍ:

PONDĚLÍ a STŘEDA od 16:30 do 17:30 hodin.

DĚTI:

ÚTERÝ a ČTVRTEK od 16:30 do 17:30 hodin.

Nemůžete ve výše uvedené dny?!

Nevadí! Napište nám, jistě nalezneme společné východisko =)

VÍTE, ŽE…?

…ju jutsu není sport, ale bojové umění? Bojové umění je kompletní systém zdaleka neomezený jen na techniky a zkoušky na technické stupně…

ZAČÁTKY V AGATSU RYU

Po bezplatné hodině podá učitel zájemci opětovně informace o tom, jak to u nás chodí apod. V případě zájmu poté bude zájemce zařazen do začátečnické skupiny (je uvedena v levém menu). Studentem Agatsu Ryu je se stává zájemce po řádné a úplné úhradě školného.

Na základě aktivity, přístupu ke cvičení a absolvovaným akcím se po několika měsících studenti dále dělí do příslušných skupin (Wakate, Kohai, Ju Jutsu – Josei). Opakujeme, že přístup studenta je určujícím faktorem pro „postup„. Nikdo nikoho do ničeho nenutí. To ovšem neznamená, že by učitel o své studenty neměl zájem. Naopak. Bude vám mentorem, učitelem. Bude vás vést a učit vás. Pak už záleží všechno jen na vás.

Ju Jutsu bereme jako Cestu (myšleno životní cestu) a chápeme jej jako prostředek rozvoje sebe a svých schopností a dovedností. Učíme se lidi bránit za jakýchkoliv situací. Neučíme strohou sebeobranu. Učíme plně funkční a staletí prověřené bojové umění. Zakládáme si na funkčnosti technik, precizním provedení a pochopení principů tohoto bojového umění. Neučíme rváče. Jedním z cílů v Agatsu Ryu je agresi předcházet než ji vyvolávat. Učíme pracovat se sebou samým. Učíme naše studenty odložit masku utvořenou ve společnosti a být „tím, kým jsem“.

Agatsu Ryu funguje na jednoduchém principu. Čím více se student snaží, cvičí a zúčastňuje aktivit, tím více výhod i možností má (např. čím déle student cvičí, tím má větší výhody – např. může cvičit až 5× týdně za stejnou výši školného apod.)

Něco za něco“ – takto by se to dalo jednoduše vyjádřit 🙂

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Kdy a kam přijít?

➥ Přijímáme muže, ženy i děti. Věk není omezen! Cvičíme ve vlastních prostorách v Přerově. Přijít k nám, jako začátečník – zájemce -, můžete od pondělí do pátku, vždy od 15:00 hodin.

Co s sebou na úvodní hodinu?

➥ S sebou si vezměte tepláky a tričko (optimálně i mikinu). Cvičí se naboso (v zimních měsících si s sebou vezměte ponožky). Velmi důležitou věcí, kterou si vezměte s sebou je dobrá nálada a chuť učit se novému!

Kolik to stojí?

➥ V současné době vychází školné pouze na 325,- za měsíc, dle zvoleného programu. Berte prosím na vědomí, že školné se hradí na rok či půlrok dopředu. Školné je nevratné.

Jaké jsou storno poplatky?

➥  Platí se vždy na celý rok či půlrok dopředu. Školné není rozhodně tak finančně náročné, aby byla nutná platba měsíční. Storno podmínky nejsou. Cena za cvičení je nesrovnatelně nižší oproti jiné zábavě a peníze nevracíme.

Cvičí u vás děti?

➥ Samozřejmě, cvičí. Máme s výukou dětí i mládeže bohaté zkušenosti. Můžete se o tom přesvědčit přímo na cvičení. Před tím, než k nám dítě přihlásíte, prosíme, přečtěte si tento článek.

Od kolika let se u Vás cvičí?

Cvičit mohou děti od chvíle, kdy dokáží provést kotoul vpřed anebo jsou schopné se jej naučit přímo u nás. O schopnosti zvládnout výuku bojového umění Ju Jutsu rozhoduje přítomný učitel.

Mohu začít, i když jsem starší?

➥ Nezáleží na tom, kolik je Vám let. Jde jen o to, zda opravdu chcete?! Techniky prováděné v Agatsu Ryu Ju Jutsu nejsou nakolik náročné, aby toto bojové umění muselo být omezeno věkem.

Bolí to? Slyšel jsem, že dělat bojové umění je bolestivé.

➥ Ne více než jakýkoli jiný sport. Bojová umění nejsou výjimkou. Rozhodně Vám nikdo do nosu dávat nebude. Nemusíte mít obavy.

Mohu cvičit jen jednou týdně?

➥ Samozřejmě. Záleží na Vás. Na školné to ale nemá žádný vliv.

Cvičíte se zbraněmi?

➥ Ano, cvičíme se zbraněmi. V Agatsu Ryu Ju Jutsu se cvičí snad se vším… 🙂

Mohu se přijít jen podívat?

➥ Jistěže můžete. Díváním se ale nic nezjistíte 🙂 Není nad osobní zkušenostRezervujte si svou první bezplatnou hodinu! 🙂

Přijímáte kohokoliv?

➥ Nepřijímáme kohokoliv. Aktivní závodníky (natož trenéry) z bojových sportů, trenéry jiných druhů bojových umění ani jejich asistenty nepřijmeme. Stejně tak jako aktivní studenti působící v jiné škole Ju Jutsu u nás nenaleznou své místo. Buď jste naším členem, anebo „jejich“.

Proč bojové umění a ne kurz sebeobrany?

➥ Lidé chtějí všechno hned. Pravda je ale taková, že nic není hned. Pokud se chcete naučit skutečně bránit, pak kurzy sebeobrany, MMA kluby a podobné nejsou správnou volbou. Bojové umění obsahuje kompletní systém obrany i útoku, učí rovnováze, technikám krytů, používání různých předmětů apod.To se nedá naučit za pár lekcí. Lékařem se také nestanete tak, že vynecháte 90% obsahu učiva. V Agatsu Ryu Ju Jutsu má vše svůj smysl a postupuje se dle toho, jak a moc jste aktivní. Proto, pokud se doopravdy chcete naučit bránit sebe i své blízké, hledáte pohodu, vnitřní vyrovnanost apod., pak přijďte mezi nás. Agatsu Ryu tohle totiž nabízí. Stačí chtít.

Propásl jsem oficiální termín zápisu 🙁

To vůbec nevadí! Cvičíme bojové umění a proto můžete začít kdykoliv! To, že někteří budou dále než Vy vůbec nevadí. Každý student má stejně své tempo cvičení. Nezávodíme, proto buďte v klidu a cvičte třeba od teď 🙂

Sensei Martin Březina

Sensei Martin Březina

Kaba Ryu Opava (člen Kodokai Opava)

„Spolupráce s touto školou naplňuje mé představy o rozvoji Ju Jutsu v České republice.Tato škola nejen technickým pojetím vlastního Jutsu, ale i nedozírnými hodnotami v podobě filosofie, etiky, řádu, vedení žáků, jejich pospolitosti a vzájemné prospěšnosti přesně splňuje ta kritéria, která jsou pro současnou populaci zajisté nejlepší a nejvhodnější pro studium a praktikování BUDO. Je mi nesmírnou ctí, spolupracovat, naslouchat, cvičit, učit se, přijímat od jejích představitelů a jsem potěšen, že mohu i dávat.“

NENAŠLI JSTE CO JSTE HLEDALI?

Nenašli jste co jste hledali? Napište nám.